Як максимально ефективно використовувати кондиціонер
Вибір кондиціонера – це вже досить складна задача. Але вибір кондиціонера, який є енергоефективним, може бути ще більш заплутаним. Ось декілька порад від експертів NØRDIS про те, як зберегти ваше приміщення приємним і прохолодним без переплат.
Подумайте про більш енергоефективний агрегат
Перед покупкою нового кондиціонера зверніть увагу на споживчу потужність, яка вимірюється в кіловатах (кВт). Вона може відрізнятися залежно від різних моделей. Більше того, порівняйте етикетки з оцінками енергоефективності. Рейтинг сягає від 1 до 6. 6 – останній є найбільш енергоефективним.
Якщо це відповідає вашому бюджету, виберіть інверторний кондиціонер з приводом змінної швидкості (VSD). Пристрої NØRDIS AC поставляються зі встановленими таймерами, що допомагає контролювати робочий час кондиціонера. Ви також можете використовувати програмований термостат для контролю робочого часу кондиціонера. Встановіть свій термостат між 24-26 ° C влітку та 18-20 ° C взимку.
Виберіть кондиціонер, який підходить для ваших потреб.
Вибір потужності кондиціонера для вашого приміщення є одним з найважливіших кроків. Менш потужніший кондиціонер споживає набагато більше енергії для охолодження приміщення, а занадто потужний, має сильний потік повітря, що може призвести до протягів холодним повітрям.
Після цього підрахуйте, скільки BTU потрібно для вашого приміщення. BTU (британські теплові одиниці) визначають потужність кондиціонера. Ви можете зробити це, дотримуючись таблиці, яка показує, скільки BTU потрібно для певної площі, або використовуючи онлайн-калькулятор BTU.
Зверніть увагу, що в деяких місцях, наприклад, на кухні, де є плита, можливо, знадобиться потужніший кондиціонер. Також подумайте, на які вікна потрапляє більше прямих сонячних променів ззовні, це також впливає на вибір потужності.
Якщо ви встановлюєте кондиціонер, обов’язково виміряйте простір, який ви плануєте охолодити/обігріти: ширина/довжина/висота кімнати.
Підготуйте свій будинок
Прості речі, такі як закриття дверей та вікон, закриття вікон від прямих сонячних променів та переконання у відсутності витоків повітря, допоможуть знизити температуру в приміщенні.
Якщо немає потреби, уникайте використання внутрішніх джерел тепла, таких як світильники, комп’ютери, принтери та духовки. Також відкладіть заходи, які можуть підвищити рівень вологості – сушіння одягу, вологе прибирання, тощо.
Коли температура на вулиці падає – вимкніть кондиціонер і відкрийте вікна, щоб провітрити приміщення. Ви також можете використовувати переносні або стельові вентилятори, щоб забезпечити краще розповсюдження прохолодного повітря по всьому будинку.